Kolory

Żółty

Barwa żółta symbolizuje radość, ciepło, słońce, pogodę i pozytywność. Kojarzy się z optymizmem, szczęściem, dobrym humorem i jest uważany za kolor energetyzujący. Z drugiej zaś strony, poprzez swoje powiązanie ze złotem i tym co materialne, bywa łączony z zazdrością, złością, zdradą i egoizmem, ale także z luksusem, bogactwem, władzą, obfitością, siłą i działaniem. Ciekawostką może być to, że istnieje aż ponad 100 odcieni tego koloru.

Kolor żółty reprezentuje inteligencję i stymuluje kreatywność, dlatego dość często sale lekcyjne pomalowane są właśnie tym kolorem.

Kobiety o złotym kolorze włosów, bez znaczenia na epokę w jakiej przyszło im żyć, zawsze były uważane za piękne, od Heleny Trojańskiej, Afrodytę po bardziej nam współczesne jak Marilyn Monroe.

Użycie koloru żółtego w ubiorze zazwyczaj przyciąga uwagę. Osobie, która go nosi, dodaje lekkości, młodzieńczej energii. Większość z nas dobrze w nim wygląda, jednak powinny go unikać osoby o żółtym odcieniu skóry.

Żółty znany jako jeden z najszczęśliwszych kolorów pomaga w przyciągnięciu uwagi, wywołuje pozytywne emocje takie jak optymizm czy radość. Prowokuje do kreatywności. Idealnie nadaje się do przyciągnięcia uwagi. Ale to również kolor młodości. Korzystają z tego dość często marki samochodów, kierując żółte czy pomarańczowe modele do przyciągnięcia młodszych klientów, dlatego że wśród nieco starszych popularnością cieszą się zazwyczaj pojazdy w kolorach takich jak czerń czy biel, jako symbol elegancji i luksusu.

W przyrodzie znajdziemy go wśród wielu kwiatów, zbóż takich jak pszenica czy owies. Jest kolorem lata, a wraz z brązem i pomarańczowym, żółty jest również kolorem jesieni.

Jest również związany z młodością, ale także z tym co stare, przeszłe, np. pożółkłe kartki książek, liście, białe tkaniny z czasem żółkną.

Wykorzystywany jest w reklamie i logach by przykuć uwagę. Pomyśl tylko o Nowym Jorku i charakterystycznych żółtych taksówkach. Kolor ten wywołuje wrażenie radości, co widoczne jest w logo McDonalds. Żółcień symbolizuje też wiedzę i mądrość, dlatego możecie zobaczyć ten kolor w logotypach wielu uczelni.

 

Balony w kolorze żółtym podaruj drugiej osobie jako symbol przyjaźni czy pozytywnej energii, którą chcesz przekazać. Szczególnie popularne są w okresie wiosennym, gdzie kolor żółty jest widoczny w rozbudzającej się przyrodzie. Wybierz je, jeżeli chcesz mocno zaakcentować swój podarunek i powód dla, którego go wysłałeś. Idealny dla osoby, która lubi czuć się młodo jak również dla osób ceniących oryginalność i pomysłowość.

 

Produkty

Sprawdź mogą
Ci się spodobać

Balony serca

TULIP - Tulipan

59,00 zł

Balony serca

TULIP GARDEN - Ogród Tulipanów

119,00 zł

Balony z piórkami

Transparentny balon z helem i żółtymi piórkami / BUMBLEBEE

69,00 zł