Kolory

Zielony

Zieleń to kolor natury, kojarzy się z życiem i harmonią. Stanowi też kolor uzdrowienia, nadziei i wolności. Miętowa zieleń kojarzona jest ze świeżością, powodzeniem i zadowoleniem.

Negatywne cechy przypisywane zieleni to niestabilność, jak w przypadku zielonego listka u  kierowcy. Przypisuję się mu również  losowość, a najlepszym tego przykładem są stoły do gry w ruletkę czy boiska piłkarskie.

Od czasu wprowadzenia dolarów do obiegu zieleń kojarzona jest także z pieniędzmi. Zieleń często wykorzystywana jest w materiałach graficznych firm, które chcą być postrzegane jako ekologiczne, lub funkcjonują w branży związanej z przyrodą, naturą i jej ochroną.

W średniowieczu zieleń uważano za kolor symbolizujący katastrofę i zło, była kojarzona z samym diabłem. Istniał nawet przesąd, że ubieranie się na zielono może ściągnąć złe moce i pecha. Niektóre negatywne znaczenia przetrwały w zmienionej formie do dziś – jaskrawa zieleń kojarzy się z trucizną, zaś blada, zmieszana z niewielką ilością błękitu lub szarości – z chorobą. Z biegiem czasu zielony zdobywał coraz lepszą reputację i przestał się kojarzyć ze złem.

Zieleń to ważny kolor islamu. Ulubionym kolorem Mahometa był właśnie zielony. Znajduje się on na wielu flagach krajów islamskich. Podłogi w meczetach są tej barwy, zaś w Koranie znajduje się opis Raju i wizji zbawienia: „Będzie nosił szatę z zielonego jedwabiu„. Przeprowadzone badania wpływu kolorów na ludzką psychikę wykazują, że zieleń ma kojący wpływ na układ nerwowy, działa relaksacyjnie i odstresowuje. Na zielono maluje się wnętrza w szpitalach czy halach fabrycznych, aby zmniejszyć stres związany z chorobą czy pracą.

 

Zielone balony podaruj jako symbol nadziei dla bliskiej osoby. Szczególnie popularne są w okresie wiosennym i letnim, kiedy dookoła otacza nas rozkwitająca przyroda. Jest uniwersalnym kolorem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Idealnie sprawdzą się dla osób, które żyją w harmonii z otaczającym światem i naturą. Zielone balony pozytywnie zaskoczą solenizanta czy będą stanowiły idealny prezent bez okazji.

Produkty

Sprawdź mogą
Ci się spodobać

Balony serca

Balon z helem serce zielone / GREEN HOPE - Nadzieja

59,00 zł

Balony serca

Balony z helem serca zielone / GREEN TRIO - Zielone Trio

119,00 zł

Balony z piórkami

Transparentny balon z helem i zielonymi piórkami / PHI PHI ISLAND

69,00 zł