Kolory

Różowy

Kolor różowy kojarzy się głównie z kobiecością. Możemy to szczególnie zauważyć w produktach skierowanych typowo dla kobiet, bądź w ubraniach dla dziewczynek.  Różowy kolor kojarzy się również z miłością. W odróżnieniu czerwonego, gdzie miłość jawi się jako gorąca i namiętna, o tyle róż reprezentuje bardziej czuły i delikatny rodzaj miłości. Jest to miłość romantyczna związana z bliskością drugiej osoby. Jasne odcienie różu, szczególnie w połączeniu z kolorem białym symbolizują niewinność. Z kolei jaskrawy róż podobnie jak ostra czerwień wiązany jest z pasją i pożądaniem. Kolor różowy to decydowanie kolor radosny i wesoły.

W Chinach do czasu przybycia europejczyków nie był on rozpoznawany. Nie może więc dziwić, że jego chińska nazwa oznacza dosłownie „zagraniczny kolor„.

W Japonii jest on utożsamiany z bardzo ważnym w tym kraju symbolem, jakim są kwitnące wiśnie. Kwiaty tych drzew mają bowiem taki kolor. Różowy jest tutaj łączony z życiem i dobrym zdrowiem. Posiada on również pewne powiązania z męskością, ponieważ kwitnące wiśnie symbolizowały młodych wojowników poległych w walce.

W Indiach jest to kolor utożsamiany z Ganeshą jednym z najważniejszych bóstw w mitologii hinduskiej. Jest on patronem mądrości i sprytu, a jego postać często jest ukazywana podczas siedzenia na różowym kwiecie lotosu. Również elementy jego stroju często przedstawiane są w odcieniach różu.

Jedną z ciekawostek może być fakt, że kolor flamingów, jednych z najbardziej rozpoznawalnych zwierząt w tym kolorze nie jest naturalną barwą ich piór. Tak naprawdę są one białe, a różowe zabarwienie jest efektem czerwonego barwnika, który znajduje się w zjadanym przez nie pożywieniu.

Psychologia mówi, że przebywanie w pomieszczeniach pomalowanych na kolor różowy ma działanie uspokajające.

WYŚLIJ BALONA POLECA

Dla kogo? Różową kompozycję balonową podaruj bliskiej Ci kobiecie. Nie musi być to gest gorącej miłości, ale uznania czy przyjaźni. Jest to kolor bezpieczny, jeżeli pałasz do kobiety głębszym uczuciem, a nie jesteś do końca pewny jej uczuć. Idealnie sprawdza się jako prezent urodzinowy dla kobiet w każdym wieku. Popularne są szczególnie dla młodych dziewczyn, jako wyraz sympatii.

Na jaką okoliczność? Sprawdzają się na Dzień Matki, Walentynki, Wieczór Panieński, Urodziny i Jubileusze.

Produkty

Sprawdź mogą
Ci się spodobać