Kolory

Czarny

Kolor czarny jest symbolem elegancji, luksusu, szykowności oraz nowoczesności. Czerń to również tajemniczość, seks, wiedza, ale też strach, niezależność i władza.

Wykorzystywany jest tam, gdzie trzeba podkreślić powagę, tajemnicę, kompetencję lub autorytet. Osoba identyfikująca swój charakter z kolorem czarnym jest zdyscyplinowana, niezależna, obdarzona silna wolą i własnymi przekonaniami.

Czerń to kolor potężny i zdecydowany, ale zamknięty przed światem i światłem. Można go stosować dla dodania sobie siły i dla ochrony, ale może on stworzyć barierę między tobą a innymi. Może też sprawić, że nie zechcesz się z  nikim niczym dzielić i zamkniesz się w swoim własnym świecie. A jednak to znakomity kolor na wszelkie okazje, pasuje też do każdego koloru, nadając wygląd poważny i autorytatywny zarazem.

W naszej, europejskiej kulturze są to przede wszystkim negatywne i trudne skojarzenia, takie jak zło, smutek, śmierć oraz żałoba. Jednak dla przykładu w Chinach czerń symbolizuje szczęście, zaś w starożytnym Egipcie był to wręcz kolor życia. Dla nas czerń to nie tylko śmierć. Kolor ten symbolizuje także klasę i  elegancję, co jest coraz częściej wykorzystywane w sprzedaży produktów i usług klasy premium.

Wiele marek odzieżowych ma logotypy w czerni lub wykorzystuje czerń w znacznym stopniu. Czarny ubiór jest charakterystyczny dla fanów muzyki rockowej i heavy metalowej. Czarne elementy stroju stosują także przedstawiciele grup subkulturowych jak punk.

Podarowując drugiej osobie balon w kolorze czarnym podkreślasz jej status, uznanie czy autorytet. Może spełniać rolę prezentu urodzinowego, jak też upominku za osiągnięcia zawodowe. Kolor czarny bywa często ulubionym kolorem młodych ludzi, w tym nastolatków, którzy widzą w nim uniwersalność bądź minimalistyczne podejście do życia.

Produkty

Sprawdź mogą
Ci się spodobać

Balony serca

Balon z helem serce czarne / LUXURIOUS - Luksusowy

59,00 zł

Balony gwiazdy

Balon z helem gwiazda czarna / DARK STAR - Ciemna Gwiazda

59,00 zł