Kolory

Biały

Biały to uniwersalny kolor symbolizujący pokój i czystość. Kojarzony jest z prawdomównością, prostotą, dobrem, jasnością i poddaniem. Biel to przestrzeń, wolność, lekkość i swoboda. Każdemu z nas kojarzy się to z niewinnością i beztroskim wiekiem dziecięcym. Jest symbolem aniołów i apostołów oraz odnowy życia duchowego.

W starożytnych kulturach Bliskiego Wschodu biel funkcjonowała jako kolor śmierci i nieurodzaju. Być może wynikało to z obrazu pustyni i starych, białych kości ofiar, które pustynia pochłaniała, co nie było rzadkim zjawiskiem w tamtych rejonach. Symbolikę bieli w kulturach starożytnych można traktować wyłącznie jako ciekawostkę, tak warto zwrócić uwagę na funkcję białego koloru w kulturze chińskiej, która to jest dzisiaj coraz bardziej obecna w naszym życiu, a sam kolor w Chinach ma zupełnie inne znaczenie, niż w Europie. Mianowicie na Dalekim Wschodzie biel symbolizuje nieszczęście, rozpacz i żałobę, jest po prostu kolorem pogrzebowym.

Białe balony są częstym podarunkiem dla młodych delikatnych dziewczyn. Stanowią idealne dopełnienie dekoracji weselnych, bądź przybierają formę upominku dla Państwa Młodych. Równie dobrze sprawdzą się na uroczystościach chrzcielnych, komunijnych i wszelkich innych sakramentach świętych. Balonowy upominek to również idealne rozwiązanie dla osób starszych. Możesz obdarzyć nim najstarszych członków rodziny.

Produkty

Sprawdź mogą
Ci się spodobać

Balony serca

Balon z helem serce białe / WHITE HEART - Białe Serce

59,00 zł

Balony z piórkami

Transparentny balon z helem i białymi piórkami / HEAVEN - Niebo

69,00 zł

Balony serca

Balony z helem serca białe / INNOCENT - Niewinny

119,00 zł